Chcete na den do Itálie a ještě získat magnetku?

Přidáno: 24. ÚNORA 2022
Bez kategorie
Na jeden den do Itálie a zpět domů není problém! V Milovicích je totiž vojenský hřbitov, který má status Italské republiky, takže je možné stihnout návštěvu jiné země a vrátit se týž den domů. :)

Magnetka vojenského hřbitova je zatím dostupná pouze na e-shopu - pokud se do Itálie vypravíte, tak vám magnetku rádi zašleme oproti důkazu o návstěvě (foto z výletu apod.) i s kódem. Postupem času se budeme snažit, aby byla magnetka dostupná také na místě. 
Během první světové války bylo internováno do zajateckého tábora v Milovicích přes 20 000 mužů, mnozí z nich zemřeli na následky epidemie tyfu a hladu. Nejprve byli muži pohřbívání na hřbitově v Milovicích, ale kvůli nedostatečné kapacitě byl založen v roce 1915 pro potřeby zajateckého tábora nový hřbitov, kam byli vojáci pohřbíváni do hromadných šachet. 
Na hřbitově je pohřbeno přes 6000 vojáků, z toho 5 000 jsou osoby italské národnosti, proto se hřbitovu také říká „italský“. Pohřbívalo se zde až do roku 1945, najdeme zde hroby Rusů, Srbů, Čechů, Poláků a dalších národností.
V budově v blízkosti hřbitova se nachází malé muzeum, které je provozováno italskou ambasádou. 
Každý rok se zde koná v listopadu slavnostní pamětní obřad za účasti zástupců Velvyslanectví Italské republiky v Praze, ministerstev obrany Itálie a České republiky a dalších civilních, vojenských a duchovních představitelů obou zemí a města Milovice.