E-shop

Nové objednávky magnetek - bez kódu (popř. s kódem, ale po předložení důkazu o návštěvě) je možno vyřizovat pouze přes E-shop.

Kontakty

Nakladatelství VEGA-L
V Zahrádkách 1617
288 02 Nymburk
Česká republika
kancelář - dopoledne:
+420 722 973 694
info@sestavsisvujsvet.cz

Novinky

Kolín má novou magnetku i prodejní místo!

Rozhledna Vodárna patří k dominantám města Kolína, jedná se o významnou technickou a architektonickou památku. Čtyřicet pět metrů vysoká věž, která byla po rozsáhlé rekonstrukci otevřena jako rozhledna, nabízí vyhlídku z nejvyššího patra, bezbariérový ochoz, unikátní přístup do prostoru bývalé vodní nádrže, je zde umístěno i malé informační centrum.Novou magnetku zakoupít ... (více)
Přidáno: 2019-10-23

Čtyři nové magnetky k zakoupení v Karlově Studánce!!!

Karlova Studánka je lázeňská obec, ležící v nadmořské výšce 800 m n. m. Kousek od obce leží nejvyšší vrchol Moravy - Praděd, který je oblíbeným cílem návštěvníků této obce. Na prodejním místě: Horské lázně Karlova Studánka, Karlova Studánka 10, zakoupíte čtyři magnetky!Využijte prodloužen ... (více)
Přidáno: 2019-10-23

Daší bonusová magnetka je na světě!

V pořadí již 55. bonusová magnetka je tu! Jedná se o Slovanskou epopej, cyklus dvaceti velkoformátových obrazů, kterým malíř Alfons Mucha shrnul dějiny slovanských národů. . Na bonusové puzzli je výřez z obrazu Přísaha Omladiny pod slovanskou lípou (1926). Omladina byl ... (více)
Přidáno: 2019-10-10

Dvě nové bonusové magnetky!

Za 795 nasbíraných magnetek můžete získat bonusovou magnetku - Kacanovy - Skalní galerie - Kopicův statek. V Českém ráji u Kopicova statku se nachází originální sochařská galerie Vojtěcha Kopice, který do pískovcových skal vytesal desítky reliéfů s náměty výjevů z bájí a pověst ... (více)
Přidáno: 2019-10-05

Nové prodejní místo pro magnetku Kynžvart - hrad

Zámek Kynžvart nově prodává i magnetku Kynžvart - hrad. Otevírací doba: květen - září: út - ne, duben, říjen: so - ne ... (více)
Přidáno: 2019-09-26

Půlka září a my pro vás máme novinky z Chodova!

Dvě nové magnetky zakoupíte v TIC v Chodově. Vyražte na výlet do města, které najdete mezi Karlovými Vary a Sokolovem a jehož dominantou je kostel sv. Vavřince, kde se nachází Křížová cesta.   ... (více)
Přidáno: 2019-09-17

V Chocni zakoupíte novinku!

Novou magnetku můžete získat při návštěvě Chocně, města z 13. století. Prodejní místo / Otevírací doba:Informační centrum města Choceň, Tyršovo náměstí 301, 565 01 Choceňčerven - září: po - so, říjen - květen: po - pá ... (více)
Přidáno: 2019-09-06

Magnetka zámku Potštejn má své prodejní místo!

Magnetku nově zakoupíte na hradě Potštejn. Hurá :)  ... (více)
Přidáno: 2019-08-27

Dvě novinky z Modravy! NP Šumava

Novinka z NP Šumava! V IC Modrava zakoupíte dvě, zcela nové magnetky. Jednou z nich je Filipova Huť, místní část obce Modrava, která  byla do konce první pol. 20.století správním centrem obce a díky nadmořské výšce nad 1100 metrů  byla nejvýše položenou obcí v bývalém Československu! Dr ... (více)
Přidáno: 2019-08-23

Dvě novinky z Modravy!

Novinka z NP Šumava! V IC Modrava zakoupíte dvě, zcela nové magnetky. Jednou z nich je Filipova Huť, místní část obce Modrava, která  byla do konce první pol. 20.století správním centrem obce a díky nadmořské výšce nad 1100 metrů  byla nejvýše položenou obcí v bývalém Československu! Dr ... (více)
Přidáno: 2019-08-23

Čerstvá dávka magnetek do Velkých Popovic - pivovaru

Navštivte Pivovar Velké Popovice, kde zakoupíte magnetku samotného pivovaru. Výlet za pivem, které se již více než 135 let rodí poctivou prací z vysoce kvalitních českých surovin a podle tradiční receptury, spojený se zakoupením magnetky :).  ... (více)
Přidáno: 2019-08-23

Adršpašské skály mají prodejní místo! Hurá!

Dobrá zpráva! Magnetka Adršpašských skal má svoje prodejní místo! Již ji nemusíte zakupovat na e-shopu. Prodejní místo je: Stánek u hotelu Lesní Zátiší, Dolní Adršpach 549 57.  ... (více)
Přidáno: 2019-08-22

Magnetka Lednice se dá zakoupit i jinde než na zámku!

Pokud neseženete magnetku Lednice na samotném zámku, tak nezoufejte. Magnetku totiž seženete na dalších  prodejních místech: 1. TIC - Zámecké náměstí 68, 691 44 Lednice2. Suvenýry Dekora, Lednice, Zámek 2 ... (více)
Přidáno: 2019-08-22

Nové prodejní místo pro tři magnetky: Frýdštejn, Malá Skála - Pantheon a Suché skály

Zavítejte na nové prodejní místo: Infoshop Vejměnek, Vranové I. díl č.p. 12, 468 31 Malá Skála  - naproti Boučkovu statku. Zde zakoupíte tři magnetky a to: Frýdštejn, Malá Skála - Pantheon a Suché skály. Budou mít radost! :)  ... (více)
Přidáno: 2019-08-21

Vizovice mají svoji magnetku

Magnetku získáte ze vstupní brány Valašska - Vizovic, města z 13. století.  ... (více)
Přidáno: 2019-08-13

Sběratelská hra SESTAV SI SVŮJ SVĚT pokračuje i nadále v nezměněné podobě !!!

V poslední době se stále častěji setkáváme s informací od vás, sběratelů, že některá prodejní místa již neobjednávají magnetky Sestav si svůj svět se zdůvodněním, že již naše sběratelská hra skončila.To není pravda, jak sami víte, přidávají se stále nové magnetky, nové menší soutěže v průběhu roku a akce pokračuje dále a rozhodně ji nehodláme ukončit. ... (více)
Přidáno: 2019-08-12

V Kolíně jsou k zakoupení dvě novinky!

Městské informační centrum, Na Hradbách 157, 280 02 Kolín nabízí k zakoupení dvě nové magnetky, tedy rozšiřuje svou nabídku o další dva kousky! První novinkou je synagoga, která patří k nejcennějším a nejstarším památkám svého druhu na území Česka. Druhou novinkou je magnetka Křečhoře, kde se v roce 1757 u Kolína odehrála jedna z významných bitev.  ... (více)
Přidáno: 2019-08-08

Známe výherce hlavní ceny o pobyt na hradě Svojanov!

Pozor pozor! Známe výherce hlavní ceny - Víkendový pobyt na hradě Svojanov - Sestav svůj svět k 31. 7. 2019. Hradní paní se stává paní Severová, která na svůj účet přihlásila neuvěřitelných 249 kódů. S velkým náskokem tak vyhrává hlavní cenu. Moc gratulujeme a přejeme Vám, abyste si užila pár dní v tajuplném prostředí tohoto nádherného hradu uprostřed lesů. O ... (více)
Přidáno: 2019-08-01

Pozor pozor! Prachatické muzeum prodává tři magnetky!

Nově se magnetky z Prachatic prodávají v Prachatickém muzeu!Vydejte se do krásného historického města, z jehož návštěvy si nyní přivezete tři magnetky.   ... (více)
Přidáno: 2019-08-01

Sloup v Čechách má magnetku města!

Novou magnetku - Sloup v Čechách zakoupíte v Sloupském infocentru: Novoborská 287, Sloup v Čechách. Sloup v Čechách se nachází v romantické krajině, která vybízí k pěším i jiným výletům. V oblasti se nachází rozsáhlé lesy, skalní útvary, Skalní hrad Sloup, koupaliště, Samuelovu jeskyni, Cikánské údolí atp. Už jste na cestě?  ... (více)
Přidáno: 2019-07-31

Znáte obec Pržno? A máte rádi panenky? Nová magnetka na vás čeká!

Potěšíme všechny milovníky starých panenek a kočárků a také ty, kteří rádi sbírají magnetky! Vystavené porcelánové a jiné panenky a kočárky pocházejí mnohdy až z 19. století! Muzeum si je možné prohlédnout také ve večerních hodinách za svitu svíček. Stačí zavolat paní majitelce, která je velice ochotná.   ... (více)
Přidáno: 2019-07-17

Nové prodejní místo pro magnetku Rožďalovic!

Magnetka Rožďalovic se nově prodává i v Galerii Melantrich. Zakoupíte zde tak dvě mgnetky!  ... (více)
Přidáno: 2019-07-17

V Klenčí pod Čerchovem se nově prodávají dvě magnetky! Jedna z toho z kategorie literární osobnosti.

Turistické informační centrum v Klenčí pod Čerchovem prodává nově 2 magnetky. Jednak magnetku Klenčí pod Čerchovem a nově také magnetku z kategorie "Literární osobnosti" Baarův dům!  ... (více)
Přidáno: 2019-07-12

Konopiště má novou magnetku a to Růžovou zahradu!

Novou magnetku zakoupíte v suvenýrech – dolní část centrálního parkoviště (pyramida) - viz fotografie. Jedná se o Růžovou zahradu, nejbarevnější a nejvoňavější část konopišťského parku.  ... (více)
Přidáno: 2019-07-10

Vranovská přehrada se dočkala své magnetky!

Novou magnetku zakoupíte ve státním zámku Vranov nad Dyjí!  ... (více)
Přidáno: 2019-07-09

Česká Lípa se chlubí novou magnetkou!

Vzhůru do Pekla! V Městském informačním centru v České Lípě zakoupíte novou magnetku!  ... (více)
Přidáno: 2019-07-09

V Sázavě k zakoupení tři magnetky - z toho dvě novinky!

Ve významném poutním místě v Čecháh - klášteře Sázava zakoupíte nově 3 magnetky! Dvě z toho jsou novinky - viz obrázky.  ... (více)
Přidáno: 2019-07-09

Nové prodejní místo na Karlštejně!

Muzeum betlémů na Karlštejně prodává další magnetky! A to sice magnetku samotného hradu Karlštejn a magnetku Karel IV. - 700 let :)  ... (více)
Přidáno: 2019-07-08

Magnetka - Galerie budhistického umění má dvě prodejní místa!

V TIC a Galerii buddhistického umění v Třeboni zakoupíte zbrusu novou magnetku - Galerie budhistického umění!   ... (více)
Přidáno: 2019-07-03

V Třeboni je v prodeji nová magnetka!

V TIC v Třeboni zakoupíte zbrusu novou magnetku - Galerie budhistického umění!   ... (více)
Přidáno: 2019-07-02

DOPRODEJ STARŠÍCH MAGNETEK

Staronovinka!Obrázek na některých magnetkách byl obměněn! Staré verze magnetek se na daných objektech již neprodávají, ale máte jedinečnou šanci je objednat přes náš e-shop. Pozor! Prodej do vyprodání zásob. Pořadové číslo magnetky a kód ze zadní strany magnetky platí jak pro starou tak novou verzi magnetky, avšak kód lze zaregistrovat do sběratelského profilu pouze jednou. Na obrázku vždy u ... (více)
Přidáno: 2019-07-01

Borovany mají čtyři nové magnetky!

Vydejte se do Borovan v Jihočeském kraji, kde v TIC můžete získat čtyři nové magnetky.Pro město bylo důležité vybudování železnice, která vedla přes město a byla součástí slavné Dráhy císaře Františka Josefa. V Borovanech se také se zde nachází klášter z 15. století, ve kterém sídlí PEKLO! Jak dospělí, tak i děti si v Borovanech přijdou na své.  ... (více)
Přidáno: 2019-06-26

Kus Afriky v Holicích?

Vydejte se do Holic, rodného města našeho významného cestovatele, lékaře - Emila Holuba. Víte, že Emil Holub jako první zakreslil mapu Viktoriiných vodopádů a jako jediný vytvořil detailní etnografickou studii původních kmenů jižní Afriky? O jeho životě se více informací dozvíte v Africkém muzeu Dr.Emila Holuba v Holicích, kde zakoupíte jak ... (více)
Přidáno: 2019-06-25

Byli jste v americkém Wyomingu?

Novou magnetku získáte IC Bílina a IC Kyselka v Bílině! Znělcový masiv Bořeň patří mezi jeden z nějhezčích znělcových útvarů ve střední Evropě a bývá srovnáván s Ďáblovou horou ve Wyomingu v USA. Nemusíte tedy do Ameriky, protože podobný útvar máme i tady u nás!  ... (více)
Přidáno: 2019-06-21

LÉTO JE TADY A S NÍM DLOUHÉ DNY A KRÁTKÉ NOCI.

21. června 2019 v 17:54 středoevropského letního času začíná astronomické léto. V tomto okamžiku dosáhne Slunce nejsevernějšího bodu, vstoupí do znamení Raka a severní polokoule Země se nejvíce přikloní ke Slunci. V pátek 21. června proto nastává i nejdelší den, Slunce u nás setrvá 16h 22min nad obzorem a jen 7h 38min zbývá pro letní noc. Proto jsou u nás noci v tomto období hodně světlé a úpln ... (více)
Přidáno: 2019-06-21

Na zámku Lemberk zakoupíte novou magnetku!

Na zámku Lemberk můžete nově zakoupit další magnetku - Bredovský letohrádek.  ... (více)
Přidáno: 2019-06-15

Malá Úpa a dvě nové magnetky!

Vydejte se do Malé Úpy, kde v TIC zakoupíte dvě nové magnetky. Jedná se o magnetku Kostela sv. Petra a Pavla  a pohádkové stezky. Tip na výlet i s dětmi!  ... (více)
Přidáno: 2019-06-15

V Úpici jsou nové tři magnetky!

Úpice se nachází v Královéhradeckém kraji a ode dneška zde zakoupíte tři nové magnetky! Jednak jednu z kategorie literární osobnosti - dům Karla Čapka, magnetku radnice a v neposlední řadě magnetku dřevěnky, unikátní architektury na tomto místě.  ... (více)
Přidáno: 2019-06-13

Pivovar Svijany má svoji magnetku!

Vydejte se na gurmánský zážitek do pivovaru Svijany a získejte tak i novou magnetku!  ... (více)
Přidáno: 2019-06-11

V Moravskoslezském kraji přibyly dvě nové magnetky!

V Novém Jičíne v návštěvnickém centru můžete zakoupit dvě zbrusu nové magnetky.  A to sice magnetku města a Žerotínského zámku. Plán na víkend jasný!  ... (více)
Přidáno: 2019-06-11

TIC v Nymburce se chlubí novou magnetkou!

V TIC v Nymburce můžete zakoupit novou, další magnetku! A to sice Kapli sv. Jana Nepomuckého.   ... (více)
Přidáno: 2019-06-10

Tři nové magnetky v Lipně nad Vltavou

V Lipně nad V ... (více)
Přidáno: 2019-05-31

Nová literární magnetka!

Byli jste v Hudlicích? Je zde totiž rodný dům Josefa Jungmanna, postavený na začátku 18. století! Otevřeno mají od středy až do neděle!  ... (více)
Přidáno: 2019-05-20

Lysá hora - nejvyšší bod Moravskoslezských Beskyd má svoji magnetku!

Vydejte se na nejvyšší bod Moravskoslezských Beskyd - Lysou horu. Magnetka je v prodeji v TIC Frenštát pod Radhoštěm!  ... (více)
Přidáno: 2019-05-18

Bonusová magnetka č. 52!

Už ji někdo máte? Bonusová magnetka č. 52 – za 780 přihlášených soutěžních kódů ... (více)
Přidáno: 2019-05-11

Zapomněli jste heslo ke svému účtu? Žádný problém!

Pokud zapomenete heslo ke svému účtu, bez problému se do něj přesto dostanete! Stačí na přihlašovacích stránkách do soutěže kliknout na  ... (více)
Přidáno: 2019-05-10

Vyražte do Svijan pro novou magnetku!

V zámku ve Svijanech zakoupíte novou magnetku! Otevřeno denně.   ... (více)
Přidáno: 2019-05-04

Tábor má tři nové magnetky!

V Táboře v prodeji tři nové magnetky - Vila Dr. E. Beneše, Husitské muzeum jsou již v prodeji a Hrad Kotnov bude v prodeji od 6. 5.  ... (více)
Přidáno: 2019-05-03

Hukvaldy mají čtyři nové magnetky!

Tip na prvomájový výlet! Vyražte do Hukvald, kde v TIC můžete zakoupit čtyři nové magnetky!  ... (více)
Přidáno: 2019-04-30

Muzeum hraček v Benátkách nad Jizerou má novou magnetku!

Muzeum hraček v Benátkách nad Jizerou se pyšní další magnetkou, v pořadí již druhou!  ... (více)
Přidáno: 2019-04-22

RUDKA má dvě magnetky!

Dvě nové magnetky zakoupíte v Rudce - Burianovu rozhlednu a Jeskyni Blanických rytířů.  ... (více)
Přidáno: 2019-04-18

Frenštát pod Radhoštěm má 8 nových magnetek!

OSM nových magnetek zakoupíte v TIC - Náměstí Míru 1, Frenštátpod Radhoštěm. :)Tip na Velikonoce jasný!  ... (více)
Přidáno: 2019-04-18

Karel Poláček se dočkal magnetky!

V Rychnově nad Kněžnou zakoupíte magnetku Památníku Karla Poláčka! Literární osobnost do sbírky.   ... (více)
Přidáno: 2019-04-14

Jubilejní osmistá magnetka v Hořiněvsi!

OSMISTOU magnetku zakoupíte v Hořiněvsi, v rodném domku Václava Hanky. Získáte tak další literární osobnost do sbírky a do soutěže Po stopách našich literátů.  ... (více)
Přidáno: 2019-04-11

Lukavec má magnetku z kategorie literární osobnosti!

V Lukavci zakoupíte magnetku Antonína Sovy, který zde má vytvořenou krásnou expozici z jeho života a díla.  ... (více)
Přidáno: 2019-04-05

Hurá do Miletína pro magnetku z kategorie literární osobnosti!

Vyražte do Miletína, kde můžete navštívit rodný dům básníka Karla Jaromíra Erbena.  ... (více)
Přidáno: 2019-04-02

Muzeum hraček v Benátkách nad Jizerou má magnetku!

Do ráje hraček prostě musí vyrazit každý. Budete zde obdivovat sbírky hraček z USA, Japonska, Evropy, autíčka, vláčky, parní stroje, ruské kolo, šicí stroje, panenky, ... ... (více)
Přidáno: 2019-04-01

Zámek Konopiště má nové prodejní místo!

Ode dneška zakoupíte magnetku Konopiště v prodejně suvenýrů v dolní části centrálního parkoviště (pyramida).  ... (více)
Přidáno: 2019-03-27

Nové prodejní místo na Moravě v Lednicko-Valtickém areálu.

V suvenýrech Dekora, Lednice, Zámek 2 zakoupíte magnetku: Lednice - zámek, Lednice - Minaret a Janův hrad.  ... (více)
Přidáno: 2019-03-22

Nová soutěž - Po stopách našich literátů

První jarní den je tady s ním nová soutěž  v rámci akce Sestav si svůj svět© – Magnet Planet ... (více)
Přidáno: 2019-03-20

Muzeum autíček a Zámek Příseka mají magnetku!

Vydejte se do kraje Vysočina, kde v obci Příseka získáte dvě nové magnetky! Jedna je magnetka Muzea autíček, které skýtá nad 10.000 exponátů! Druhá magnetka je pak Zámek Příseka, kde se nachází právě Muzeum autíček.  ... (více)
Přidáno: 2019-03-18

Boží Dar má tři zcela nové magnetky!

V Karlovarském kraji ode dneška získáte tři nové magnetky - k zakoupení v Infocentru Boží Dar. Jednak Ježíškovu cestu, která je připravena pro malé i větší děti, kteří na trase plní různé úkoly, které zapisují do notýsku, předem zakoupeném v Infocentru Boží Dar. Další magnetka je klasicistní radnice v centru obce z 19. století. Poslední magnetka je pak Naučná st ... (více)
Přidáno: 2019-03-14

O tři důvody navíc proč navštívit Dvůr Králové!

Dvůr Králové se pyšní 3 novými magnetkami! Projděte se věnným městem českých královen z 13. století. Navštivte gotický kostel, kde byl nalezen v roce 1817 Rukopis královédvorský. A procházku zakončete u jedné z nejkrásnějších přehrad v Čechách - Les království, která byla prohlášena za národní kulturní památku. ... (více)
Přidáno: 2019-03-06

V Olomouckém kraji je pět nových magnetek!

Vydejte se do Olomouckého kraje - konkrétně do Velkých Losin, kde v místním TIC získáte 5 magnetek! Jednak magnetky krásných dřevěných kostelů sv. Michaela a sv. Martina v nedalekém Maršíkově a Žárové a ze samotných Velkých Losin dvě magnetky z termálních lázní, které patří mezi nejznámější a nejstarší moravské lázně s dlouholetou tradicí - Hotel Eliška a Termály Losiny. Poslední magnetku pak z Muzea papíru, kde se papír vyr ... (více)
Přidáno: 2019-03-01

Tři nové magnetky v Nymburce

V Turistickém informačním centru v Nymburce zakoupíte tři nové magnetky - Kostel sv. Jiljí, Hálkovo městské divadlo a budovu radnice. Hurá na lov! Z Nymburka si totiž můžete dovézt až sedm magnetek!  ... (více)
Přidáno: 2019-03-01

Vítejte na našem novém webu

Pokud můžete číst následující řádky, otevřel se vám nově upravený, a doufáme i vylepšený, web SESTAV SI SVŮJ SVĚT - MAGNET PLANET. Vzhled i funkce webu budeme ještě vylepšovat a doplňovat (zejména propojení s uživatelskými účty jednotlivých sběratelů). Ale některé novinky můžete vyzkoušet již nyní, např. v seznamu magnetek je možno filtrovat podle státu, kraje a kategorie, najdete zde  ... (více)
Přidáno: 2019-01-21

Vyhodnocení soutěže k 31.12. 2018

3.1.2019 Vítězkou sběratelské hry Sestav si svůj svět se za druhé pololetí roku 2018 stala paní Jaroslava Končická s neuvěřitelnými 320 přihlášenými kódy. Získává ubytování v areálu hradu Svojanov na 2 noci pro celou rodinu! ... (více)
Přidáno: 2019-01-21

PF 2019

... (více)
Přidáno: 2018-12-31