Přihlášení do soutěže

Magnetky jsou vyráběny ručně v České republice

E-shop

Nové objednávky magnetek - bez kódu (popř. s kódem, ale po předložení důkazu o návštěvě) je možno vyřizovat pouze přes E-shop.

Kontakty

Nakladatelství VEGA-L
V Zahrádkách 1617
288 02 Nymburk
Česká republika
kancelář - dopoledne:
+420 722 973 694
info@sestavsisvujsvet.cz

Železná Ruda

Číslo CZ283
Kategorie Město
Kraj Plzeňský kraj
Okres Klatovy
Obec Železná Ruda
GPS 49°8'14.758\"N - 13°14'6.721\"E
www Přejít
Prodejní místo / Otevírací doba:
    Turistické informační centrum Železná Ruda, 1. Máje 12, 340 04 Železná Ruda
    Informace o prodejním místě
  • celoročně: po - ne

Železná Ruda vznikla původně jako hutní osada při soutoku Řezné a Železného potoka v pol. 16.století. Později došlo k rozvoji sklářství,známé byly sklářské rody Abelů, Hafenbrädlů, Gerlů, a další. S koncem 19.stol.ale končí také rozmach a sláva zdejších skláren. V létech 1874 – 77 byla do Železné Rudy vybudována železnice, procházející do Bavorska.  Zprovozněním železnice nastává třetí období rozvoje regionu  Železnorudska, období turistiky a rekreace, které je rozvíjeno do současnosti.
Město Železná Ruda je dnes správním celkem, zahrnujícím části Alžbětín, Debrník, Hojsova Stráž, Pancíř a Špičák. Železnorudsko jako takové je dnes centrem letní i zimní turistiky, svojí polohou na rozhraní Národního parku Šumava a Chráněné krajinné oblasti Šumava je rekreaci a turistice předurčené. Dominantou města je kostel Panny Marie Pomocné z Hvězdy, jehož dvě kopule vítají všechny přírodu a sport milující návštěvníky Železnorudska.

Magnetky v okolí