Přihlášení do soutěže

Magnetky jsou vyráběny ručně v České republice

E-shop

Nové objednávky magnetek - bez kódu (popř. s kódem, ale po předložení důkazu o návštěvě) je možno vyřizovat pouze přes E-shop.

Kontakty

Nakladatelství VEGA-L
V Zahrádkách 1617
288 02 Nymburk
Česká republika
kancelář - dopoledne:
+420 722 973 694
info@sestavsisvujsvet.cz

Karel IV. - 700 let

Číslo CZ541
Kategorie Výroční a příležitostné
Kraj Neurčeno
Okres
Obec
GPS 49°56'20.820\"N - 14°11'17.845\"E
www Přejít
Prodejní místo / Otevírací doba:
    Hrad Rotštejn
  • květen - září: út - ne, duben, říjen: so, ne
  • Hrad Karlštejn
  • březen - červen, září - listopad: út - ne, červenec - srpen: po - ne
  • Hrad Loket
  • celoročně: po - ne
  • Muzeum betlémů Karlštejn 11, PSČ 267 18
  • leden - únor: so, ne, březen - červen, září - listopad: út - ne, červenec - srpe

Tyto magnetky jsou číslovány na líci přímo v obrázku vzestupnou řadou od čísla 1 a bude je možné získat v uvedených prodejních místech v průběhu konaní akce a následně až do konce příslušného roku či vyprodání. Dále se číslované magnetky již nevyrábí a budou jen v doprodeji, ale nečíslované.
V roce 2016 si Česká republika připomene 700. výročí narození Karla IV. Karel IV. byl velký reformátor a státník zcela ojedinělého rozhledu a schopností. Patřil k nejvýznamnějším osobnostem světa 14. století, jeho kulturní vliv však přetrvává až do dnešních dob. Zdaleka se přitom netýká jen území, jemuž kdysi vládl. Neformální titul „Otec vlasti“ si však s Karlem IV. spojujeme především my v České republice. Karel IV. učinil z českých zemí perlu své koruny. Nikdy předtím jsme v Evropě nehráli tak významnou pozitivní úlohu. Přitom když mladý Karel přišel do Čech, nalezl zemi v zuboženém stavu, jak uvádí i ve své autobiografii Vita Caroli: „Toto království jsme nalezli tak zpustošené, že jsme nenašli ani jediného hradu svobodného, který by nebyl zastaven se všemi královskými statky, takže jsme neměli, kde bychom přebývali, leč v domech měšťanských jako jiný měšťan.“ O to větší respekt Karlovo reformní úsilí zasluhuje.

Magnetky v okolí