Přihlášení do soutěže

Magnetky jsou vyráběny ručně v České republice

E-shop

Nové objednávky magnetek - bez kódu (popř. s kódem, ale po předložení důkazu o návštěvě) je možno vyřizovat pouze přes E-shop.

Kontakty

Nakladatelství VEGA-L
V Zahrádkách 1617
288 02 Nymburk
Česká republika
kancelář - dopoledne:
+420 722 973 694
info@sestavsisvujsvet.cz

Vlašim - paraZOO, výr velký

Číslo CZ593
Kategorie Příroda
Kraj Středočeský kraj
Okres Benešov
Obec Vlašim
GPS 49°42'25.271\"N - 14°53'48.674\"E
www Přejít
Prodejní místo / Otevírací doba:
    ParaZOO Vlašim, Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim
    Informace o prodejním místě
  • celoročně: po - ne

ParaZOO je expozice Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim. Byla otevřena v červnu roku 2012. Leží v centru Vlašimi a jsou zde chováni zástupci volně žijících živočichů České republiky (například vydra, rys, kuna, výři, krkavci, čápi, nejrůznější dravci a řada dalších), kteří byli přijati do Záchranné stanice, avšak pro trvalé následky zranění již nemohou být vypuštěni zpět do volné přírody. Pomocí jejich příběhů se zde návštěvníci mohou seznámit s důvody zraňování zvířat v krajině a naučit se, jak zvířatům v přírodě pomáhat.

V paraZOO máme dva trvale handicapované výry velké. Výří samička Otylka pochází z Benešovska a je u nás od roku 2002, kdy byla nalezena jako mládě vypadlé z hnízda. Při pádu ze skalního výchozu si vážně poranila křídlo a i přes léčení jí zůstaly trvalé následky. Výra Kubu jsme přijali v roce 2012 ze Záchranné stanice v Plzni s trvalými následky zlomeniny křídla.

Dostupnost pro fyzicky handicapované osoby, orientační prvky pro zrakově postižené:
http://www.geopark-kbr.cz/cs/parazoo-vlasim (zde)

Magnetky v okolí