Přihlášení do soutěže

Magnetky jsou vyráběny ručně v České republice

E-shop

Nové objednávky magnetek - bez kódu (popř. s kódem, ale po předložení důkazu o návštěvě) je možno vyřizovat pouze přes E-shop.

Kontakty

Nakladatelství VEGA-L
V Zahrádkách 1617
288 02 Nymburk
Česká republika
kancelář - dopoledne:
+420 722 973 694
info@sestavsisvujsvet.cz

Lysá nad Labem - Zámecký park

Číslo CZ606
Kategorie Architektura, umělecká činnost
Kraj Středočeský kraj
Okres Nymburk
Obec Lysá nad Labem
GPS 50°12'12.054\"N - 14°50'1.839\"E
www Přejít
Prodejní místo / Otevírací doba:
    Knihkupectví CESTA, Sokolská 1100/9, 289 22 Lysá nad Labem
  • celoročně: po - so

O Lysé nad Labem znalci hovoří jako o „barokní perle Polabí“. Barokní historie se zde začala odvíjet v roce 1647, kdy Lysou dostal darem od císaře Ferdinanda III. generál Jan Špork „za znamenité služby válečné“. 

Po vstupu do zámeckého parku se před námi otevře dlouhá cesta vroubená zastřiženou habrovou stěnou a dvěma řadami plastik alegorií jednotlivých měsíců. Na ni, v širokém stupňovitém parteru, navazují sochy představující alegorie čtyř ročních období, dne, noci, přírodních živlů a světadílů. Takto rozsáhlý soubor alegorických plastik nemá ve světovém sochařství obdoby. Vždyť i zámek francouzských králů ve Versailles je vyzdoben pouze alegoriemi dvanácti měsíců. Autorem této nádherné galerie pod širým nebem je barokní sochař František Adámek z Benátek nad Jizerou.Jeden vagón přístupný pro fyzicky handicapované osoby, příp. kočárky.O Lysé nad Labem znalci hovoří jako o „barokní perle Polabí“. Barokní historie se zde začala odvíjet v roce 1647, kdy Lysou dostal darem od císaře Ferdinanda III. generál Jan Špork „za znamenité služby válečné“. 
Po vstupu do zámeckého parku se před námi otevře dlouhá cesta vroubená zastřiženou habrovou stěnou a dvěma řadami plastik alegorií jednotlivých měsíců. Na ni v stupňovitém parteru navazují sochy představující alegorie čtyř ročních období, dne, noci, přírodních živlů a světadílů. Takto rozsáhlý soubor alegorických plastik nemá ve světovém sochařství obdoby. Vždyť i zámek francouzských králů ve Versailles je vyzdoben pouze alegoriemi dvanácti měsíců. Autorem této nádherné galerie pod širým nebem je barokní sochař František Adámek z Benátek nad Jizerou.

Dostupnost pro fyzicky handicapované osoby, orientační prvky pro zrakově postižené:
Přístup do objektu je částečně bezbariérový: s dopomocí - vstup od zámku 

Magnetky v okolí