Přihlášení do soutěže

Magnetky jsou vyráběny ručně v České republice

E-shop

Nové objednávky magnetek - bez kódu (popř. s kódem, ale po předložení důkazu o návštěvě) je možno vyřizovat pouze přes E-shop.

Kontakty

Nakladatelství VEGA-L
V Zahrádkách 1617
288 02 Nymburk
Česká republika
kancelář - dopoledne:
+420 722 973 694
info@sestavsisvujsvet.cz

Hrubý Rohozec - Muž

Číslo CZ632
Kategorie Ostatní
Kraj Liberecký kraj
Okres Semily
Obec Hrubý Rohozec
GPS 50°35'53.185\"N - 15°9'26.849\"E
www Přejít
Prodejní místo / Otevírací doba:
    Pokladna zámku Hrubý Rohozec 1, 511 01 Turnov
  • duben, říjen: so, ne, květen- září: út - ne

Na zámku Hrubý Rohozec se nachází spousta obrazů, ale nelze si nevšimnout 2 olejomaleb z roku 1656 od autora Johana Hartela. Obrazy zobrazují alegorii života muže a alegorii života ženy. Lidský věk začíná právě narozeným děťátkem v zavinovačce a končí umírajícím člověkem na smrtelném loži. Jednotlivé etapy lidského života jsou pak znázorněny postavami, které jsou oblečeny podle jejich věku a jsou doplněny symboly a zvířaty. Pomíjivost lidského věku je jednak ztvárněna postupně stárnoucími postavami, ale také živým stromem v levé části obrazu a suchým stromem v pravé části obrazu a dále ve výklencích pod „schodištěm“ lze v levé části obrazu zpozorovat porod dítěte a v pravé části obrazu naopak pohřeb. Mezi těmito výjevy je ještě vyobrazen Poslední soud.
Doslovný překlad obrazu: Vzestup a sestup mužského věku.

Dostupnost pro fyzicky handicapované osoby, orientační prvky pro zrakově postižené:
Po domluvě je možnost přijet autem před zámek. Prohlídková trasa se nachází v prvním patře, je nutné tedy zdolat schody.

Magnetky v okolí