Přihlášení do soutěže

Magnetky jsou vyráběny ručně v České republice

E-shop

Nové objednávky magnetek - bez kódu (popř. s kódem, ale po předložení důkazu o návštěvě) je možno vyřizovat pouze přes E-shop.

Kontakty

Nakladatelství VEGA-L
V Zahrádkách 1617
288 02 Nymburk
Česká republika
kancelář - dopoledne:
+420 722 973 694
info@sestavsisvujsvet.cz

Lednice - Minaret

Číslo CZ724
Kategorie Věž, rozhledna
Kraj Jihomoravský kraj
Okres Břeclav
Obec Lednice
GPS 48°48'51.132\"N - 16°48'45.757\"E
www Přejít
Prodejní místo / Otevírací doba:
    TIC - Zámecké náměstí 68, Lednice
  • listopad - březen: so - ne, duben - říjen: po - ne
  • Suvenýry Dekora, Lednice, Zámek 2

Minaret nebo také Turecká věž je stavba v zámeckém parku Lednice z přelomu 18. a 19. století, vysoká zhruba 60 m. Velkou zásluhu na výstavbě minaretu má architekt Josef Hardtmuth, který byl mimo jiné vynálezce a stavební ředitel knížete Lichtensteina a zakladatel továrny Koh-i-noor Hardtmuth.

Ve spodním patře Minaretu se nachází osm místností, vyzdobených ornamenty zřejmě z dílny arabských umělců. V prvním patře jsou k vidění exotické sbírky Lichtensteinů, kteří věž nechali vybudovat. 

Minaret sloužil zejména jako vyhlídková věž na celý Lednicko-valtický areál. Dnes se návštěvník dostane po točitém schodišti o 302 schodech až na nejvyšší ochoz, ze kterého je výhled do zámeckého parku a okolí.

Minaret nebo také Turecká věž je stavba v zámeckém parku Lednice z přelomu 18. a 19. století, vysoká zhruba 60 m. Velkou zásluhu na výstavbě minaretu má architekt Josef Hardtmuth, který byl mimo jiné vynálezce a stavební ředitel knížete Lichtensteina a zakladatel továrny Koh-i-noor Hardtmuth.   Ve spodním patře Minaretu se nachází osm místností, vyzdobených ornamenty zřejmě z dílny arabských umělců. V prvním patře jsou k vidění exotické sbírky Lichtensteinů, kteří věž nechali vybudovat.    Minaret sloužil zejména jako vyhlídková věž na celý Lednicko-valtický areál. Dnes se návštěvník dostane po točitém schodišti o 302 schodech až na nejvyšší ochoz, ze kterého je výhled do zámeckého parku a okolí.    

Dostupnost pro fyzicky handicapované osoby, orientační prvky pro zrakově postižené:
Přístup do objektu není bezbariérový.

Magnetky v okolí